29.05.2023

54

Якщо українцям роблять боляче, вони  сміються, якщо  роблять  дуже боляче вони ще більше сміються.

Коли приходить велика біда, українці  розлючуються, завдають помсти, а потім знову  сміються і жартують.

Саме тому українські художники почали малювати карикатури майже з самих перших днів, коли  на нашу землю прийшла біда, коли ординська навала почала знищувати наші міста і села.

Минулої весни Клуб одеських карикатуристів ініціював конкурс карикатур під відомим з початку війни гаслом «російський військовий корабель, йди нах*й!»

Вже в перший тиждень конкурсу до оргкомітету було надіслано близько сотні робіт із Німеччини, Ізраїлю, Болгарії, Румунії, Індії та, звичайно, України. Чимало цікавих карикатур прийшло із Росії. Причому одні художники виступили відкрито, вказавши своє прізвище та творчий шлях, інші – ретельно шифрувалися, вказавши, що за подібний малюнок вони можуть загриміти на кілька років до російської в’язниці.

Нікого з авторів надісланих карикатур не збентежило гасло конкурсу, більше того, філологи пояснили, що написання слова з приводом народило новий вираз «нах*й», який вже вважається цілком цензурним.

«Війну навряд чи можна зупинити за допомогою гумору та сатири, незважаючи на відомий вислів про те, що «людство, сміючись, розлучається зі своїм минулим».

 Але організатори виставки сподіваються хоч на мить наблизити її закінчення або, принаймні, показати справжнє обличчя безумця і параноїка, який розв’язав цей кривавий похід в Україну, брехливість російської пропаганди, відсутність зародків людяності та моралі у російських окупантів. – розповів голова оргкомітету конкурсу Олександр Федоров. 

Завдяки співпраці  Potary-клуб «Одеса-Рішелье», асоціації карикатуристів Одеси, Всесвітнього клубу одеситів та “Rotary клуб” міста  Миколаїв було організовано міжнародну виставку карикатур  63 митців з 40 країн світу, які надіслали більш як 300 робіт. 

Вперше ця експозиція була презентована у травні минулого року в Одесі, а 26 травня  2023 року  відкриття виставки відбулося  в приміщенні Української Асоціації «Джерело» у Барселоні.

Участь у урочистому відкритті в асоціації «Джерело» прийняли: консул Генерального консульства України у Барселоні Олег Грабовецький, керівники асоціації «Джерело» Ольга Дзюбан, Мар’яна Сорочук, члени Rotary клубів Одеси і Миколаєва, українські біженці, зарубіжні гості асоціації.

Вас також може зацікавити:

stopgap
9-й Міжнародний фестиваль української культури UcraniaFest-2023 в Барселоні

29.09.2023

В минулі вихідні, 23-го та 24-го вересня, в Барселоні відбувся 9-й Міжнародний фестиваль української культури UcraniaFest-2023. Цього року він став частиною святкувань ...

Детальнiше

Наша команда

team_item
Ольга Дзюбан

Президентка Асоціації “Джерело”

team_item
Діана Малиш

Менеджерка з комунікацій та цифрових проектів

team_item
Мар’яна Сорочук

Заступниця президентки Української Асоціації «Джерело» та Директорка Українського Центру у Барселоні

team_item
Ірина Дендюк

Режисерка Театру-студії

team_item
Ігор Лапчинський

Дипломований юрист адвокатської компанії. Спеціалізується на міграційному, корпоративному, податковому та міжнародному праві, а також на праві соціальних і пенсійних виплат в Іспанії.
+34696859547
igorlapchynskyi@gmail.com

Контакти

Слідкуйте за сторінкою Асоціації у фейсбуці. Ми пишемо про події, які були і які плануємо, анонси, інформуємо про зміни у законодавстві, запрошуємо на курси, розповідаємо про цікаве.

Нас можна знайти за адресою Carrer de Béjar, 38
автобус D40, V5, 27
метро L5 Sants Estació або L3 Espanya

Ласкаво просимо!