Коли трапляється чути про насильство, що перше спадає на думку?
Зазвичай ще щось пов’язане з неблагополучними сім’ями, рукоприкладством
або ж сексуальним насильством.
Але ж все, як і в житті, виявляється набагато складнішим.
Права жінок порушуються не тільки їх партнерами в сімейному житті, але і на робочих місцях, у освітніх центрах і навіть у цифровій сфері, все це є насильством.
У багатьох випадках жінки не звертаються за допомогою і не повідомляють про те, що з ними поводяться неналежним чином.
В Каталонії феміністичну трансформацію суспільства вбачають першочерговою для вирішення гендерної проблематики і питань з прав жінок.
З метою ознайомлення з правами жінок у Каталонії, в центрі Української Асоціації “Джерело” відбувся захід для українок, які отримали тимчасовий захист внаслідок війни.
Зі вступним словом до присутніх звернулася президентка Асоціації Ольга Дзюбан.
На зустрічі виступила Мерічель Бенеді Альтес, президентка Каталонського жіночого інституту. А секретар Департаменту з питань рівності мерії Барселони Мірея Мата зробила презентацію “Про права жінок у Каталонії”. Вона докладно пояснила інформацію про Закон про право жінок на викорінення насильства (Закон 5/2008 зі змінами внесеними Законом 17/2020).
Урядом Каталонії розроблено напрямок в здійсненні перетворення в суспільстві “До феміністичної країни, заснованої на гарантіях прав людини.”
Більше 430 організацій залучені до проекту з фінансуванням в мільйон євро.
На території Каталонії відкрито 110 центрів з просування прав жінок та виявлення гендерного насильства у містах з населенням понад 200000.
Після презентації українські жінки, присутні на зустрічі, звернулися з запитаннями до Мірея Мата та отримали докладні відповіді. У декількох складних випадках вона пообіцяла надати допомогу у вирішенні проблеми.

