Українські біженці в Каталонії домагаються справедливості:

18.10.2023

123

 У той день під звуки бомб,  Лілія втекла з дому з небагатьма речами, які мала при собі і три тижні жила під гуркііт постійних артилерійських обстрілів. Вона була без зв’язку з рештою світу, без телефонного зв’язку, також не було електрики, газу, води. Того 17 березня 2022 року разом із сім’єю та сусідами вони вирішили покинути Маріуполь, місто, яке було обложене російськими військами, і ще через два місяці зазнає жорстокого штурму.

Бомбардування були безперервними, і щоразу вони чули звуки ворожих літаків та артилерію все ближче. Кілька сусідів, які залишилися, приблизно третина тих, хто був перед початком війни,  всі вони ховалися в підвалі будівлі, коли їх налякав гучний стук у двері. Вони нарешті відчинили. 

“Це були українські військові, які попередили нас, що йдуть росіяни, і порадили тікати. Нас  забрали  в машини і з тим, що везли, поїхали”, – каже жінка.

«Я не впізнавала місто. Вулиці, будівлі… все було зруйновано. І вся дорога була повна трупів. І повно машин із мертвими людьми всередині», — згадує Лілія, яка втекла з Маріуполя, блокованого Росією. 

Лілія каже, що хоче справедливості, щоб винні відповідали за свої злочини. 

Жінка сподівається, що вони опиняться в Міжнародному кримінальному суді (МКС) у Гаазі. Прислухаючись до таких свідків, управління мігрантами в Женералітат Каталонії, вирішили створити протокол, щоб полегшити процес звітування про військові злочини та злочини проти людяності, здійснені  над українцями, які постраждали або були свідками і втекли  від подібних звірств.

 «В Іспанії немає офіційного та публічного механізму для збору такого типу скарг або свідків і їх обробки, якщо це необхідно», — каже генеральний директор із просування та захисту прав людини Департаменту з питань рівності та фемінізму Адам Майо. Він додає, що немає ні суду, ні спецпідрозділу міліції, який би займався цими злочинами, ні спеціалізованих адвокатських контор.

З цієї причини Женералітат завершує укладання угоди з Радою адвокатів Каталонії, яка зобов’язується запропонувати навчання в цій сфері всім асоціаціям адвокатів Каталонії.

 Майо також відвідав цього тижня Гаагу, щоб зустрітися з представниками МКС, Міжнародного суду ООН та Агентства ЄС із кримінально-правової співпраці (Євроюст), щоб отримати більше інформації про те, як діяти в цих справах. 

«Поки що ми задоволені наявністю мережі, щоб, коли ми отримуємо випадки, ми знали, як ними керувати, але мета полягає в тому, щоб мати можливість пропонувати проактивні послуги», — резюмує Майо.

Українські біженці в Каталонії домагаються справедливості:

Вас також може зацікавити:

stopgap
Об’єднання компаній в Іспанії для сприяння трудовій інтеграції біженців

13.11.2023

Асоціація українців “Джерело” прийняла участь у надзвичайно важливому заході, організованому Міністерством інтеграції, соціального забезпечення і міграції та Tent Partnershi...

Детальнiше

Наша команда

team_item
Ольга Дзюбан

Президентка Асоціації “Джерело”

team_item
Діана Малиш

Менеджерка з комунікацій та цифрових проектів

team_item
Мар’яна Сорочук

Заступниця президентки Української Асоціації «Джерело» та Директорка Українського Центру у Барселоні

team_item
Ірина Дендюк

Режисерка Театру-студії

team_item
Ігор Лапчинський

Дипломований юрист адвокатської компанії. Спеціалізується на міграційному, корпоративному, податковому та міжнародному праві, а також на праві соціальних і пенсійних виплат в Іспанії.
+34696859547
igorlapchynskyi@gmail.com

Контакти

Слідкуйте за сторінкою Асоціації у Facebook. Ми пишемо про події, які були і які плануємо, анонси, інформуємо про зміни у законодавстві, запрошуємо на курси, розповідаємо про цікаве.

Нас можна знайти за адресою: Carrer de Pamplona, 113
метро Marina або Glories

Ласкаво просимо!

Esta web utiliza cookies propias y de terceros para su correcto funcionamiento y para fines analíticos. Al hacer clic en el botón Aceptar, acepta el uso de estas tecnologías y el procesamiento de tus datos para estos propósitos.
Privacidad